Управління фільтрами

Сторінка управління фільтрами дозволяє задати фільтри, що застосовуються при визначенні виду тексту і порядку його розміщення. Вона також забезпечує доступ до налаштувань сторінки, на якій є певні фільтри. Перед тим, як буде відображено тексти в moodle, до більшості з них застосовуються фільтри. Вони розширяють модифікацію тексту «в останню хвилину».

Фільтри – це ресурси, що підключаються. Більшість доступні з бази даних модулів.

Щоб обрати фільтр, який вам потрібно використовувати, активуйте його за допомогою піктограмки у вигляді ока. Якщо ви використовуєте більше одного фільтра, ви можете змінити порядок їх використання за допомогою стрілок вверх і вниз.

Символи TeX

Символи TeX спочатку застосовувались для генерування вбудованих математичних формул в межах ресурсів Moodle. Наприклад, $$ sqrt(a+b) $$ ($$ - це тег початку і закінчення даного формату).

Moodle використовує зовнішні двійкові коди для того, щоб відображати зображення відповідно до заданих налаштувань системи. Фільтр спочатку перевіряє наявність зображення в LaTeX (Ghostscript також є необхідним для даного методу), і в противному випадку застосовує простіший mimetex двійковий код, включений як частина Moodle. LaTex включає більший діапазон синтаксису, оскільки mimeTeX підтримує лише математичну підмножину.

Ghostscript є доступним для Windows, а також в ньому реалізується LaTeX під назвою MikTeX.

Сторінка налаштувань допускає конфігурації двійкових кодів LaTeX і Ghostscript разом з преамбулою LaTeX.

Детальніше

MiKTeX
MimeTeX
LaTeX
ghostscript

Цензура слів

Модуль Цензор сканує і перевіряє текст на наявність нецензурних слів та виразів зі списку і затемнює їх чорними мітками. Вам необхідно ввести список таких слів на сторінці налаштувань.

Автоматичне зв’язування назв ресурсів

Автоматичне зв’язування назв ресурсів полягає у скануванні тексту на наявність заголовків, які існують в даному курсі. Знайдені заголовки будуть виділені і буде створено посилання. Варто зазначити, що для ефективного використання даної опції, необхідно застосовувати описові заголовки. Наприклад, заголовок «Вступ» є неповним, оскільки застосування слова «Вступ» у тексті приведе до автоматичного зв’язування, незалежно від того, в якому значенні воно було вжите.

Автоматичне зв’язування видів діяльності

Автоматичне зв’язування видів діяльності полягає у скануванні тексту на наявність заголовків, які існують в даному курсі. Знайдені заголовки будуть виділені і буде створено посилання. Варто зазначити, що для ефективного використання даної опції, необхідно застосовувати описові заголовки. Наприклад, заголовок «Вікторини» є неповним, оскільки застосування слова «Вікторини» у тексті приведе до автоматичного зв’язування, незалежно від того, в якому значенні воно було вжите.

Автоматичне зв’язування глосарія

Даний фільтр сканує текст на наявність ключових слів, використаних у будь-якому глосарії курсу. Однак варто зазначити, що кожен елемент глосарію повинен бути доступним для зв’язування. Знайдені елементи будуть виділені і буде створено посилання.

Захист електронної пошти

Фільтр захисту Email сканує текст на наявність Email-адрес. Знайдені адреси обробляються, щоб допомогти завадити автоматичному збереженню Email-адрес. Дана опція зменшує ризик отримання спаму, якщо частини вашого сайту в Moodle відкриті.

Tidy

Tidy сканує текст на наявність HTML-структур. До знайдених застосовуються правила, націлені на те, щоб зробити їх правильними. Слід зауважити, що для правильного функціонування даного фільтра, необхідно щоб він був включений в PHP налаштування.

Багатомовний контент

Даний фільтр робить можливим створення ресурсів на багатьох мовах. Мова ресурсу змінюється, коли користувач змінює обрану в Moodle мову. Щоб використати цю можливість, створіть власний профіль на багатьох мовах (в цьому ж ресурсі), а потім додайте до кожного мовного блоку наступні теги:

      <span lang="XX" class="multilang">your_content_here</span>

Також ви можете застосовувати такий діапазон тегів:

      <lang lang="XX" >your_content_here</lang>

Список всіх файлів допомоги
Показати цю допомогу мовою: English

Moodle by SMCAE